RECENZJE

Oasis
Heathen Chemistry

2002, Sony Music 1.3

Od zachodu ciągną ciężkie, niemal czarne chmury. Czy wiem, co będzie za chwilę? Wiem.

W poślizg wpadł ogromny tir, który teraz bezwładnie sunie wprost na mnie. Czy wiem, co będzie za chwilę? Wiem.

Dyrka wyczaiła w kiblu kumpla, który palił skręta. Czy wiem, co będzie za chwilę? Wiem.

Po raz pierwszy słucham "The Hindu Times", kawałka otwierającego ostatni krążek Oasis. Czy po kilkunastu sekundach wiem, co będzie za chwilę? Wiem. Wiem tak dobrze, jakbym słuchał tej płyty tysięczny raz (co się nigdy na szczęście nie zdarzy).

Po raz pierwszy słucham "Force Of Nature", drugiego kawałka z ostatniego krążka Oasis. Czy po kilkunastu sekundach wiem, co będzie za chwilę? Wiem. Wiem tak dobrze, jakbym słuchał tej płyty tysięczny raz (co się nigdy na szczęście nie zdarzy).

Po raz pierwszy słucham "Hung In A Bad Place", trzeciego kawałka z ostatniego krążka Oasis. Czy po kilkunastu sekundach wiem, co będzie za chwilę? Wiem. Wiem tak dobrze, jakbym słuchał tej płyty tysięczny raz (co się nigdy na szczęście nie zdarzy).

Po raz pierwszy słucham "Stop Crying Your Heart Out", czwartego kawałka z ostatniego krążka Oasis. Czy po kilkunastu sekundach wiem, co będzie za chwilę? Wiem. Wiem tak dobrze, jakbym słuchał tej płyty tysięczny raz (co się nigdy na szczęście nie zdarzy).

Po raz pierwszy słucham "Songbird", piątego kawałka z ostatniego krążka Oasis. Czy po kilkunastu sekundach wiem, co będzie za chwilę? Wiem. Wiem tak dobrze, jakbym słuchał tej płyty tysięczny raz (co się nigdy na szczęście nie zdarzy).

Po raz pierwszy słucham "Little By Little", szóstego kawałka z ostatniego krążka Oasis. Czy po kilkunastu sekundach wiem, co będzie za chwilę? Wiem. Wiem tak dobrze, jakbym słuchał tej płyty tysięczny raz (co się nigdy na szczęście nie zdarzy).

Po raz pierwszy słucham "A Quick Peep", siódmego kawałka z ostatniego krążka Oasis. Czy po kilkunastu sekundach wiem, co będzie za chwilę? Wiem. Wiem tak dobrze, jakbym słuchał tej płyty tysięczny raz (co się nigdy na szczęście nie zdarzy).

Po raz pierwszy słucham "(Probably) All In The Mind", ósmego kawałka z ostatniego krążka Oasis. Czy po kilkunastu sekundach wiem, co będzie za chwilę? Wiem. Wiem tak dobrze, jakbym słuchał tej płyty tysięczny raz (co się nigdy na szczęście nie zdarzy).

Po raz pierwszy słucham "She Is Love", dziewiątego kawałka z ostatniego krążka Oasis. Czy po kilkunastu sekundach wiem, co będzie za chwilę? Wiem. Wiem tak dobrze, jakbym słuchał tej płyty tysięczny raz (co się nigdy na szczęście nie zdarzy).

Po raz pierwszy słucham "Born On A Different Cloud", dziesiątego kawałka z ostatniego krążka Oasis. Czy po kilkunastu sekundach wiem, co będzie za chwilę? Wiem. Wiem tak dobrze, jakbym słuchał tej płyty tysięczny raz (co się nigdy na szczęście nie zdarzy).

Po raz pierwszy słucham "Better Man", jedenastego kawałka z ostatniego krążka Oasis. Czy po kilkunastu sekundach wiem, co będzie za chwilę? Wiem. Wiem tak dobrze, jakbym słuchał tej płyty tysięczny raz (co się nigdy na szczęście nie zdarzy).

Jędrzej Michalak    
12 września 2002
BIEŻĄCE
Ala|ZastaryJutro?
Zbigniew Stonoga"Uśmiechnij Się"