INNE - PORCAST

Wilki
"Idziemy Na Mecz"

"Your own personal Jesus / Someone to hear your prayers / Someone who cares"... Spoko, nie ma bólu, mamy Dudka z Liverpoolu, jakiś longplay Depeszów, Empire Kasabian i tradycyjne kultywowanie naszej niechlubnej tradycji kompromitujących numerów o piłkarstwie.

Szczerze przyznam, że wytrzymałem tylko 15 minut tego meczu Reprezentacji ze szwajcarskim drugoligowcem. Bida z nędzą, panowie. I oględnie mówiąc, średnio leżą mi powołania. Matusiak? "Panie Drozda – idź pan w chuj z takim żartem". Jeszcze nie ma we mnie strachu i ciągle mam nadzieję. Jak się od dziecka kibicuje Śląskowi Wrocław to wiara jest jednym z najlepiej wyuczonych skillów (o tym, że czasem popłaca, niech świadczy fakt zasłużonego awansu WKS-u do ekstraklasy. Hej Śląsk!). Także wiadomo – jedziemy Niemców, a ja za chwilę zwątpienia wymierzę sobie srogą karę. Rozmarzyłem się niemiłosiernie. Gleba, człowieniu, gleba!

Co zatem potrafią ci młodzi wilcy? Na pewno, jak ktoś-kiedyś-gdzieś zrobi Euro w konkurencji konstruowania absurdalnie żenującego i prostackiego rymu, to Gawliński Robert będzie walczył o najwyższe laury. "Wciąż pamiętam siedemdziesiąte lata / Kiedy powinniśmy być mistrzem świata". "Na drugi plan zjeżdża świat polityki / Dla nas istotna jest gra i wyniki". Skumajcie tę skuteczność autora. Tekst jest krótki. Trzy zwrotki. W każdej zmieniają się dwa pierwsze wersy. A ile udało się w tę nieobfitą materię wcisnąć popłuczyn po intelektualnym wysiłku pana Roberta. Gdyby Żuraw strzelał w Austrii gole z taką łatwością, jak frontman Wilków strzela banałem, to Jens Lehmann już teraz stanąłby w aptece po antydepresanty. Ale przynajmniej jest spójnie, bo słabość muzy dorównuje warstwie lirycznej. Z tym, że to chyba opcja na wywieszenie flagi Tyskie na balkonie i zrobienie sześciopaku. Wtedy takie rytmy wchodzą niektórym.

Co Pan radzi doktorze? "Mecz" T.Love'u dla odreagowania i "Najważniejszy dzień" (jeśli przyjmiemy, że to trochę track o piłkarstwie). Poza tym trzymamy mocno za naszych, bo póki co to (niestety) najlepiej w piłeczkę gra Manchester United.

obejrzyj »

Marek Fall    
26 maja 2008
BIEŻĄCE
Porcys 20.0: 20 porcyscore'owych płyt na 20-lecie serwisu
Wywiad z Young Leosią