INNE - PORCAST

Teielte
"Darkvoices"

Po ostatniej, flagowej EP-ce niektórzy z nas obrazili się trochę na oficynę JuNouMi. Oczywiście przez wzgląd na to, że jesteśmy ludźmi skrajnie kulturalnymi, obyło się bez "hejtmejli", nie skłamię jednak, twierdząc, że co bardziej wrażliwi z nas trawili bezsenne noce na patrzeniu w horyzont i pytaniu: "co dalej?". No i już wiemy. Mamy remedium. Otóż, moi drodzy, załóżcie słuchawy, podkręćcie bas, przed wami Teielte!

Całe debiutanckie Homeworkz aż prosi się o rekomendację w odpowiedniej rubryce (mało tego, dopiero album pokazuje spektrum zainteresowań i umiejętności polskiego producenta), ale to jest porcast, więc będzie o jednym kawałku. Singlowe "Darkvoices" wyróżnia się, tak popularnym ostatnimi laty, podkręceniem basu, który zapamiętale wałkuję ciasto na dubstepowy wieczorek. Za ścianą pojedynek na perkusjonalia The Knife versus Gang Gang Dance. Wynik remisowy.

Nawet jeśli "Darkvoices" może wywoływać pewien niedosyt a nawet znudzenie u tych, którzy wyżej cenią sobie kombinowanie niż niskotonową ekstazę (dzień dobry), to nie przejmowałbym się tym zbytnio – oni też wykroją dla siebie coś z tego cross-elektronicznego tortu (proponuję "Landof Never" i "Limpid"). Porównanie do Cosmogrammy już padło? No, to miejmy je z głowy.

Jan Błaszczak    
22 września 2010
BIEŻĄCE
Ala|ZastaryJutro?
Zbigniew Stonoga"Uśmiechnij Się"