INNE - PORCAST

Die Flöte
"Clappy Song"

Niewiele jest takich projektów muzycznych w Krakowie jak Die Flöte. Młody krakowski zespół to wybuchowa mieszanka radykalnego popu, obskurnego popu i gitarowego popu. Tworzą ją prawdziwi pasjonaci, dla których muzyka „to coś więcej niż hobby”.

Kurwa.

Ja wiem, że porcast to rubryka przede wszystkim informacyjna, gdzie staramy się śledzić nowości w rodzimej muzyce, udowadniając przymułom, że mamy składy świetne, dobre i inne. Sęk w tym, że jest ich tyle, że pierwsza poważna styczność z formacją wiąże się z otwarciem ich profilu na MySpace i przejrzenia bio. I pierwsze słowa prezentują się w estetyce listów do redakcji Popcornu. Być może to tylko żart, na co wskazuje słówko "chłopcy" w czwartym akapicie, ale no nie wszyscy mają tak wysublimowane poczucie humoru, jak ta wybuchowa mieszanka.

A morał z tego jest taki, że "Clappy Song" to sympatyczna bezpretensjonalna piosenka silnie nawiązująca do Sonic Youth i kolegów z zaprzeszłej dekady. Melodia miła, ujadanie fajne, gitary ciekawe, produkcja na dobrym tropie. Po co syfić profil wybuchową mieszanką prawdziwych pasjonatów?

posłuchaj »

Filip Kekusz    
12 maja 2010
BIEŻĄCE
Ala|ZastaryJutro?
Zbigniew Stonoga"Uśmiechnij Się"