INNE - PORCAST

2cztery7
"Nie Daj Zrobić Się W Chuj"

Mes, Pjus i Stasiak nawijają żeby nie dać zrobić się w chuj, a wygląda na to, że Embargo, co prawda w innym kontekście, ale tak czy siak, śpiewająco wystawiło ich do wiatru. Konflikt podobno obył się bez rozlewu krwi, co nie zmienia jednak faktu, że przez całą sytuację premiera Spaleni Innym Słońcem przesunęła się i zamiast nowego 2cztery7 na Gwiazdkę będzie na Wielkanoc, nakładem Fonografiki.

Pierwszego z tej trójki kojarzy zapewne każdy, kto nie ma reakcji alergicznej na słowa polski hip-hop. Flexxip, solowa Alkopoligamia: Zapiski Typa ze świetną "Zdradą", te tutaj 2cztery7 plus cała masa rożnych featuringów z pamiętnym "5-10-15" na czele. Bez dwóch zdań jedna z ciekawszych postaci na naszym hip-hopowym podwórku, z dużym zapasem niewykorzystanego talentu. W niczym nie ustępuje mu również Pjus, kojarzony przez co niektórych za sprawą akcji All4PJUS podczas której były zbierane pieniądze na leczenie rzadkiej choroby na którą cierpi – eurofibromatozę typu drugiego. To było jakiś czas temu, teraz najwyraźniej z jego zdrowiem jest znacznie lepiej – muzycznie z jego występów wypada wyróżnić "Lubię Włóczyć Się" z gościnnym Pelsonem i Eldo. O Stasiaku zbyt wiele napisać się nie da, więc poprzestańmy na tym, że wydaje się być tutaj najsłabszym ogniwem, choć średnią krajową udaje mu się wyrobić.

Razem we trójkę podjęli się próby wskrzeszenia g-funku i zaadaptowania tegoż gatunku na polskim gruncie. Brzmieniowo pełen sukces – Dre byłby dumny z chłopaków, a konkretnie z Mesa, bo to właśnie on figuruje na MySpace jako autor podkładu do "Nie Daj Zrobić Się W Chuj". Liryki muskają rejonów eksplorowanych przez Snoopa, więc i na tym polu sukces. "Nie daj zrobić się w chuj żadnej głupiej szmacie / Kiedy mówi nie, to może na myśli ma raczej" głosi refren i wokół takich klimatów obraca się całość, więc bez wątpienia nie posłuchacie sobie tego gdy wasze niunie są w pobliżu. Ostatecznie wszystko to już było, więc Ameryki nie odkrywaja – ot solidna kopia dobrych wzorców sprzed lat.

posłuchaj »

Łukasz Halicki    
29 lutego 2008
BIEŻĄCE
Ala|ZastaryJutro?
Zbigniew Stonoga"Uśmiechnij Się"