PLAYLIST

Water Lilly
"Invisible Ink (Arnaud Rebotini's Black Strobe mix)"

7.5

Co może wyniknąć ze spotkania byłego metalowco-depeszowca, który przerzucił się na elektro oraz znanej na szwajcarskiej i nie tylko scenie klubowej postaci reklamującej w wolnych chwilach zegarki Tissot Jak słychać, może wyniknąć bardzo wiele ciekawych rzeczy i pozostaje mieć nadzieję, że ta znajomość będzie miała jakiś ciąg dalszy.

Water Lilly i Arnaud Rebotini po raz pierwszy chyba pojawili się razem na jednej płycie gdy zremiksował ich (a także ponad dwadzieścia innych postaci) Tiga w serii DJ Kicks i już wtedy do siebie pasowali. W poprzednim roku zresztą oboje znaleźli się też w miksie Dj-skim Jamesa Holdena At The Controls.
Nie każdy może wie, że pod pseudonimem Water Lilly ukrywa się kobieta, Dj-ka, oto ona. Jak już wspomniałam jest ona ze Szwajcarii i gdy posłuchamy jej jednocześnie energetycznych i zimnych kawałków to szybko zorientujemy się, że z Miss Kittin łączy ją nie tylko ten sam kraj zamieszkania. Skojarzenia z First Album lub Or to coś, co od razu pozytywnie mnie nastawia, bo te albumy, choć już nie są najnowsze, to przynajmniej od mojego odtwarzacza nigdy zbytnio się nie oddalają. Jako swoje inspiracje Water Lilly wymienia też Adult., Morodera, ale też Depeche Mode i MBV i te dwie ostatnie to mógł być temat jej pierwszej pogawędki z autorem tego remiksu.

Arnaud Rebotini to połowa duetu Black Strobe (o swojej muzyce mówią - "Electronic music that is not afraid to scare people"), spadkobierców choćby Nitzer Ebb, jest to naprawdę człowiek z metalową przeszłością, kiedyś grający metal, lubiący metal, a wzięło się to podobno stąd, że ojciec wychowywał go na disco i dance, co spowodowało w końcu bunt oraz przejście na ciemną stronę mocy. Na szczęście sprawy musiały później potoczyć się pomyślnie, skoro teraz słyszymy ten jakże udany remiks. Jest chyba bardziej ciekawy i urozmaicony od oryginału, z całym szacunkiem dla Water Lilly oczywiście (polecam zapoznanie się z jej wcale niemałą dyskografią, wydaje już od dobrych kilku lat). "So, relax, and enjoy with us this wonderful journey into the Swiss way of life".

Zosia Dąbrowska    
7 marca 2007
BIEŻĄCE
Porcys 20.0: 20 porcyscore'owych płyt na 20-lecie serwisu
Wywiad z Young Leosią