PLAYLIST

Thieves Like Us
"Drugs In My Body"

5.5

Miałem już napisany ładny kawałek tego playa, że o wstępnym planie działania nie wspomnę. Szło to mniej więcej tak:

"Zespół z Kitsuné bla bla bla wiadomo czego się spodziewać. Bla bla bla, popisówka popisówka bla bla bla genialny hook gitary zsamplowany z "Sketch For Summer" Durutti Column poddany standardowym zabiegom upiększającym typu elektro-indie-rozcieńczone-techno-być-może-new-rave-być-może-nie-spa. Srutututu narzekanie narzekanie blablabla narzekanie srutututu narzekanie na absolutną przeciętność i brak wyższych ideałów artystycznych karzących tym młodzieńcom pokombinować trochę w materii produkcyjnej a nie zadowalać się standartowymi trickami (może mała quasi-socjologiczna obserwacja zainspirowana ich opisem na myspace, zależnie od tego czy będę miał humor i ochotę) Blablabla żarcik blablal blaaaaa konkluzja fajny kawałek, tanie sztuczki, ale czasem bywam tani jak mnie dobrze podejść fajnym samplem elo elo nara."

Pech chciał, że zarzuciłem sobie The Return Of The Durutti Column żeby mieć pewność co do sytuacji samplingowej i tak oto wyszedł mi ten krótki manifest:

"Pierdole to, następny fajny kawalek! Jako osoba pisząca o muzyce, ale także jako jej odbiorca, kategorycznie żądam od was, muzyków, odrobiny współpracy. Jeżeli potraficie stworzyć nic rewelacyjnego, ani nawet bardzo dobrego, to na boga, niech wasza muzyka będzie chociaż żenująco kiepska! Niech będzie jakaś albo niech nie będzie jej w ogóle! Średniość jest nudna, średniość się zapomina, średniość okrada z czasu, średniość jest niewygodna, jest niebezpieczna, jest skromnie wulgarna i ostentacyjnie nijaka. To nie jest złe, to nie jest dobre, to jest żadne. Po co mi ten kawałek? Czemu mają służyć te kompletnie i doszczętnie wzorcowo systematycznie i zgodnie z wszelkimi prawami sztuki poukładane dźwięki? Na tyle intrygujące by nie wyłączyć zaraz po pierwszych dwudziestu sekundach, na tyle beztreściwe, że skrzętnie zliczasz następne dzielącą cię od końca. Mogę pochwalić, mogę zganić ale najchętniej nie napisałbym nic. Dlatego zaklinam was nie klikajcie na linka poniżej, sięgnijcie po Durutti Column jeśli macie, jeśli nie macie to kupcie albo ściągnijcie, cokolwiek, byle na niego nie klikać."


Zobacz także:

http://www.myspace.com/thieveslikeusplaymusic
Paweł Nowotarski    
10 kwietnia 2007
BIEŻĄCE
Ala|ZastaryJutro?
Zbigniew Stonoga"Uśmiechnij Się"