PLAYLIST

Tesla Boy
"Electric Lady (Baxter Remix)"

7.5

KFB: Willy Baxter, po tym jak namieszał w naszych głowach swoją kapitalną EP-ką, zapowiedział wydanie longplaya, na którego już czekamy z porządnymi wypiekami. Premiera miała być niby na Mikołaja, więc chyba trudno będzie w tym roku o lepszy prezent. Nową wersję kawałka Tesla Boy ciężko traktować jako jakiś sneak-preview, zwiastujący nowe wydawnictwo, chyba najlepiej podejść do tego po prostu jak do remiksu. Rosyjscy królowie parkietu zostali bardzo subtelnie przerobieni i tekst refrenu "I wanna make love with you / All night" wreszcie przestaje brzmieć jak przechwałki nakoksowanego kołka na imprze, tylko jakoś delikatniej. Kapitan Baxter wciąż dryfuje w dobrym kierunku.

ŁK: Autor świetnej tegorocznej EP-ki remiksuje autorów świetnej tegorocznej EP-ki. Baxter przepuszcza hedonistyczny synth-pop Tesla przez swoją maszynę do robienia matematyki i transformuje piosenkę, która natychmiastowo chciała pokazać wszystko co ma do zaoferowania w powolną i precyzyjną konstrukcje z bitu i syntów. Element człowieczeństwa, który tu pozostał jest znikomy. I jest super.

KB: Chciałem kręcić nosem, bo parę przesłuchań nie zostawiło śladu w głowie, ale nałożyłem słuchawki i synthy przywołały wspomnienie "Bossy" Braxe'a i Falke (co to był za kawałek...). Dajcie uszom ich słuchawki.

FK: Tesla Boy to ci ambitni Rosjanie, którzy odcinają się od rodzimej wiochy, a Baxter to fiński electro-popowiec o chirurgicznej precyzji, tak? No to nie trudno zgadnąć, co tu się mogło zdarzyć. Ale na poważnie, to fajnie, że Texter, ale ja się wciąż jaram "Human Nature" w obu wersjach na zmianę.posłuchaj »

Kamil Babacz     Łukasz Konatowicz     Kacper Bartosiak     Filip Kekusz    
10 grudnia 2009
BIEŻĄCE
Ala|ZastaryJutro?
Zbigniew Stonoga"Uśmiechnij Się"