PLAYLIST

Tensnake
"Need Your Lovin'"

7.0

TG: Hamburczyk Marco Niemerski po raz kolejny potwierdza swoją wyśmienitą dyspozycję w obszarze re-edits/nu disco. Po zeszłorocznym wyśmienitym singlu "Holding Back (My Love)" który skończył na szczytach list rocznych wielu koneserów muzyki tanecznej, wydanym dla dealującego gorący house'owy shit labela Running Back, Marco powraca z opcją, która na luzaku będzie hitem nadchodzącego lata. Tłusty syntetyczny bas i smakowite dziaby pianina opatulają tu zajebisty wokalny hook refrenu, który zamiata dancefloor i nie przeszkadza nam już nawet, że jest lekko zbyt cukierkowy. Tensnake goni Motor City Drum Ensemble w wyścigach na najlepszego hamburskiego producenta (a znalazłoby się jeszcze paru solidnych ziomów z Border Community czy Stimming) i to jest fakt. Tak trzymaj ziom.

RG: Ten super słodziutki wokal jakoś ułatwia i zapamiętanie i generalnie cały odbiór "Need Your Lovin" w porównaniu z tym co się działo na zeszłorocznej EP-ce. Super, mogę puścić Tegowęża większej ilości osób i zdobyć zajawkę, a że sam uwielbiam słodkości to całkowicie lecę na ten utwór. Więcej, więcej panie Wężu!

FK: Zjadłem we wtorek 220 gramów czekolady i czułem się z grubsza jak po wysłuchaniu "Need Your Lovin'". Moi przedmówcy uznają słodycz za cechę nieinwazyjną bądź sprzyjającą słuchaniu, ale nieamatorzy tego vintage disco zapamiętają przede wszystkim drobne mdłości, jakie towarzyszą odsłuchaniu wokala. Tę grupę odsyłam do ponownego romansu z "In The End (I Want You To Cry)", którego nie wysłuchali kilka miesięcy temu wystarczająco uważnie, żeby zapamiętać jak uniwersalny TAMTEN utwór jest.

KFB: Mój hamburski faworyt chyba postanowił się wygrubasić i jak ten numer nie przyniesie mu dużego hajsu i fejmu to będę mocno zdziwiony. No bo poważnie, dlaczego mieliby nie grać tego numeru w mniej więcej każdym europejskim klubie? Zamiast elektronicznych eksperymentów znanych z wcześniejszych nagrań mamy tu czystą, rozkoszną przebojowość, uroczo słodką pannę na wokalu, hook za hookiem, cukier, czekoladę i lody na patyku.

posłuchaj »

Tomasz Gwara     Kacper Bartosiak     Filip Kekusz     Ryszard Gawroński    
11 lutego 2010
BIEŻĄCE
Ala|ZastaryJutro?
Zbigniew Stonoga"Uśmiechnij Się"