PLAYLIST

Little Boots
"Stuck On Repeat"

7.5

(0) (anegdota) Dobra, przy pierwszym podejściu do tego teksu jebła mi Neostrada. Przy kontynuacji na innym komputerze rozlałem na klawiaturę gorący płyn. Kiedy już udało mi się skończyć tekst w kafejce internetowej dzisiejszego poranka to okazało się, że zapisałem go z jakimś dziwnym rozszerzeniem. Tak więc, proszę, podsumujmy najważniejsze fakty i zajmijmy się czymś innym.

(1) Za projekt Little Boots odpowiedzialna jest jedna niewiasta, która – sądząc po próbkach – inspiruje się ciekawymi wykonawcami z nurtu żeńskiego – Tori Amos, Pretty Girls Make Graves chociażby. Wychodzi jej to sympatycznie, ale raczej nic tutaj nie zdziała rewolucyjnego.

(2) Poza sympatyczność wykracza właśnie opisywany tutaj siedmiominutowy fragment, na którym łapę położył Joe Goddard z Hot Chip. Ciężar pochwał przesuwa się tym samym po raz siedemset piętnasty w stronę producenta, no ale to on jest najpewniej odpowiedzialny za wbijający w taboret podkład, który kojarzy się z dziewiątą minutą 45:33 oraz "Poney" i atmosferyczne mostki.

(3) Należy jednak przyznać, że Goddard miał dobrą podstawę. Oto Victoria odpowiedzialna jest za swój własny, uroczy, letni timbre. Również to zapewne ona opracowała melodię refrenu, którą prawie wymyśliła kiedyś Madonna.

(4) Sukces może i ma wielu ojców, ale podział kompetencyjny nie ma w ostatecznym rozrachunku znaczenia. "Stuck On Repeat" jest odnalezionym po latach utworem, jaki powinien wybrzmiewać na naszych podstawówkowych dyskotekach. Bylibyśmy wtedy lepszymi ludźmi. A na pewno szybciej byśmy się rozwinęli.


Zobacz także:

http://www.myspace.com/littlebootsmusic
Filip Kekusz    
27 lutego 2008
BIEŻĄCE
Ala|ZastaryJutro?
Zbigniew Stonoga"Uśmiechnij Się"