PLAYLIST

Justice
"Civilization"

4.5

Spytajmy się sami siebie: czego spodziewamy się po nowym Justice?

"And with this overwhelming overdrive comes another saga. But THE overdrive isn’t the matter in here. It’s this organic feeling of a rock band, harsh and drastic, dynamic, but still danceable!"

Jak to kiedyś powiedziano "the love you make is equal to the love you give". Nie potrafię zarzucić temu kawałkowi niczego szczególnie złego, ale takiemu "D.A.N.C.E." również nie potrafiłem. A stał się jednym z moich ulubionych kawałków całej tej fali nowego frencz touch'o'electro'o'palce w górze.

"Mamy tu do czynienia z kolejną rewolucją brzmieniową. Od dziś, to oni rozdają karty łącząc brzmienia szeroko pojętej muzyki alternatywnej i rockowej z elektronicznymi. Prawdziwa gratka dla ludzi szukających prawdziwej świeżości, czegoś innego w muzyce. (…) Czy już mamy przyszłość? TAK! Nowa płyta duetu znad Sekwany pokazuje, że w postmodernistycznym porządku muzyki popularnej można powiedzieć jeszcze dużo nowego."

Jak zawsze Francuzi pieszczą nas po uszach stroną produkcyjną, a i sama formuła power popowa jakoś wielce mnie nie odstręcza. Co więcej uważam, że piosenka jest całkiem lubialna, takie "D.V.N.O. vol.2." Pewnie przesłucham też nową płytę i pewnie, tak samo jak na debiucie, znajdę tam kilka wartych uwagi utworów.

NIE NO BŁAGAM WAS, POSŁUCHAJCIE TEGO (chociaż już pewnie słuchaliście) A OGARNIECIE OCB!!!

Marian Pietrowicz    
14 kwietnia 2011
BIEŻĄCE
Porcys 20.0: 20 porcyscore'owych płyt na 20-lecie serwisu
Wywiad z Young Leosią