PLAYLIST

Das Racist
"Michael Jackson"

6.5

Das Racist idą w komercję i robią to na grubo. Po dwóch darmowych mixtape'ach (cóż za uwłaczające określenie dla tych dwóch pełnokrwistych albumów) ich nowy utwór można kupić na iTunes, a przyszłomiesięczny album będzie, przy odrobinie szczęścia, dostępny w niewielkich ilościach na Allegro.

I jeśli nie zaznajomiliście się (zwłaszcza z) Shut Up, Dude, to "Michael Jackson" odbierzecie jako dzieło balansujące na granicy smaku w każdej dziedzinie. Wirtualna okładka singla nawiązuje symboliką do czcionki Wingdings i 9/11. Absurdalny bollywoodzki bit, kręcący się w obie strony jednocześnie. Tekst przywołujący proste skojarzenia z liryką Lil B (czyli wcieleniówki – na tapecie: Janet Jackson, Richie Valon, DJ Khaled) a do tego głupawe hasła jak "Hakuna matata Pumba / Por que esta es la rumba". A góruje nad tym najbzdurniejszy refren od lat, w ośmiu słowach streszczający sens show-biznesu.

Już o tym pisałem rok temu prawie, ale Das Racist niosą ze sobą powiew świeżości, któremu uległ chyba cały Brooklyn. Na nadchodzącym Relax talentem dzielą się z nami Diplo, El-P, czy przystojny Indianin z Yeasayer. Słabo?

Filip Kekusz    
9 sierpnia 2011
BIEŻĄCE
Ala|ZastaryJutro?
Zbigniew Stonoga"Uśmiechnij Się"