IMPREZY

Old Time Relijun

28 kwietnia 2008 - Jazz Klub Rura - Wrocław

Szykuje się wielka gratka dla fanów niepokornej muzyki! Do wrocławskiego Jazz Klub Rura przyjeżdża na jedyny koncert w Polsce amerykański kwartet z Olimpii, Old Time Relijun, który do Polski zaprosiła Ścianka.

Old Time Relijun to jeden z najbardziej interesujących i szalonych zespołów amerykańskiej sceny undergroundowej. Nagrywa dla renomowanej wytwórni niezależnej K Records, która wydała pierwszą płytę Becka, jak również nagrania Jon Spencer Blues Explosion, Modest Mouse czy Microphones.

W muzyce Old Time Relijun jest sporo surrealistycznego ducha wczesnego Cpt. Beefhearta (nazwa zespołu pochodzi z tekstu jego piosenki), i jedynej w swoim rodzaju pierwotnej energii, która znajduje ujście na nieprzewidywalnych i świetnych koncertach.

Według świadków to coś w rodzaju ognistego i seksownego soul-punka; przywołuje się też nazwiska Alberta Aylera, Toma Waitsa, czy Screamin' Jay Hawkinsa.

Brzmienie zespołu ma nie tylko amerykańskie lecz… azjatyckie pochodzenie.

Lider zespołu, Arrington de Dyoniso, z wykształcenia etnomuzykolog, używa czasem technik używanych przez śpiewaków z Tuwy, jednak z reguły sprawia wrażenie szalonego proroka opętanego przez duchy i mówiącego językami. Czasem wydobywa dźwięki ze swojego klarnetu, czasem gitary, towarzysząc 'zaraźliwie tanecznej' sekcji.

" […] Niesamowity zbiór chropawo zaśpiewanych i zagranych pogańskich pieśni, zaprasza każdego natychmiast każdego do obłędnego tańca świętego Wita. To prędka i zwariowana halucynogenna maszyna, pędząca na złamanie karku w stronę świata zjawisk paranormalnych.[…]" WIRE

www.myspace.com/theoldtimerelijun

BIEŻĄCE
Porcys 20.0: 20 porcyscore'owych płyt na 20-lecie serwisu
Wywiad z Young Leosią